Atbalsta tālrunis azartspēļu atkarīgajiem strādājis aktīvāk

Publicēts: 25.10.2022

Laika posmā no 2021. gada novembra līdz 2022. gada septembrim biedrībā "Skalbes" saņemtais zvanu skaits sasniedza 343 gadījumus.

Tas ir palielinājums par aptuveni 100% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu iepriekš, kad saņemto zvanu skaits nepārsniedza 171, liecina biedrības "Skalbes" apkopotā statistika.

"Atbalsta tālruņa kapacitātes palielināšana, piesaistot LSBA finansējumu, devusi nozīmīgus augļus. Esam ne tikai saņēmuši lielāku skaitu zvanu, bet arī vairākkārtīgi rīkojuši akciju "Speciālists pie tālruņa", kuras laikā iesaistīti tādi speciālisti kā psihologs, narkologs un atkarību speciālists. Esam priecīgi par katru zvanītāju, kurš griežas pēc atbalsta, tāpēc turpināsim aktīvi strādāt pie tālruņa popularizēšanas, lai sasniegtu iespējami vairāk cilvēku, kuriem ir nepieciešams psiholoģisks un informatīvs atbalsts," pauž biedrības "Skalbes" valdes locekle Santa Laimiņa.

Saskaņā ar biedrības "Skalbes" datiem pirmāri konsultatīvais atbalsts sniegts atkarīgajiem. 70% zvanu saņemti no cilvēkiem ar iespējamu patoloģisku tieksmi uz azartspēlēm, savukārt 30% īpatsvaru veido gadījumi, kad pēc atbalsta vērsušās personas, kuras uzskata, ka viņu līdzcilvēkiem ir kaitīgi azartspēļu spēlēšanas paradumi.
Vienlaikus Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas konsultante atkarību mazināšanas jautājumos Elīna Brila vērš uzmanību, ka konstanti pieaug to personu skaits, kuras sevi iekļauj Pašatteikušos personu reģistrā. Aktīvs aizliegums reģistrā pēc pašu personu iesnieguma ir 23901 iedzīvotājam, kas ir par 33% vairāk nekā uz 2021.gada 25.oktobri (16120 personas).

Biedrības "Skalbes" konsultatīvais tālrunis ar LSBA biedru atbalstu nodrošina palīdzību tiem cilvēkiem, kuri saskaras ar azartspēļu atkarību, viņu tuviniekiem un citiem līdzcilvēkiem. Krīzes un konsultāciju centra "Skalbes" speciālisti palīdz atpazīt atkarības pazīmes, uzzināt, kādi ir pirmie soļi, lai uzsāktu cīņu ar atkarību, noskaidrot efektīvākos ārstniecības veidus un informē par Pašatteikušos personu reģistru. Konsultācijas ir pieejamas pa tālruni 29323202.

Pasākumā, kas veltīts biedrības “Skalbes” konsultatīvā tālruņa azartspēļu atkarīgajiem un viņu līdzcilvēkiem rezultātu izvērtēšanai piedalījās: 

  • Arnis Vērzemnieks, Latvijas Spēļu biznesa asociācijas prezidents
  • Santa Laimiņa, biedrības “Skalbes” valdes locekle
  • Elīna Brila, Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas konsultante atkarību mazināšanas jautājumos
  • Rita Kuzņecova, veselības centra “Vivendi” narkoloģe
  • Līva Biseniece, uzņēmuma “Alfor” korporatīvās komunikācijas un sociālās atbildības vadītāja