Aizvien vairāk spēlētāju izvēlas tiešsaisti

Publicēts: 08.05.2024

Saskaņā ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas apkopotajiem datiem šā gada 1. ceturksnī nozares ieņēmi no spēles tiešsaistē apsteidza "zemi".

Azartspēļu uzņēmumu kopējais apgrozījums šā gada 1. ceturksnī ir saglabājies 2023. gada 1. ceturkšņa līmenī un sasniedza 75.6 miljonus eiro. Pērn ieņēmumi spēļu zālēs bija lielāki nekā tiešsaistes platformās. Taču gada pirmajos trīs mēnešos, salīdzinot ar šo pašu laika periodu 2023. gadā, ieņēmumi spēļu zālēs sarukuši par 13.4% un veidoja 43.34% no tirgus. Savukārt ieņēmumi no spēļu organizēšanas tiešsaistē pieauguši par 13% un sasniedza 52.55%.

Tas nozīmē, ka kopējais cilvēku skaits, kas dod priekšroku šim izklaides veidam, saglabājies līdzšinējā līmenī. Taču spēlētāju konvertācija no spēles klātienē uz spēli kādā no tiešsaistes platformām notiek straujāk nekā līdz šim. Šāda tendence novērojama arī citās valstīs un tiek prognozēts, ka tirgus struktūras izmaiņu rezultātā tiešsaistes tirgus īpatsvars sasniegs ap 70%.

Valsts pamatbudžetā nodokļos no nozares gada 1. ceturksnī ieņemti 14.5 miljoni eiro. Tas ir par 1.3% vairāk nekā plānots un par 14.7% vairāk nekā šajā laika periodā pērn. Par interaktīvajām spēlēm aprēķināts nodoklis 4.6 miljonu eiro apmērā, kamēr lauvas tiesa – 7.87 miljoni eiro, jeb 62%, joprojām tiek iekasēti no "zemes" spēlēm.  

"Zemes" azartspēles Latvijā organizē 6, bet tiešsaistē 17 operatori. Kopumā nozares uzņēmumos ir nodarbināti 2664 darbinieki.