Parakstām atjaunoto interneta azartspēļu nozares Atbildības kodeksu 

Publicēts: 08.06.2023

5. jūnijā Alfor kopā ar citiem Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrības (LIAB) biedriem parakstīja atjaunotu nozares Atbildības kodeksu.

Tas paredz, ka LIAB biedri sniegs Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai (IAUI) un Finanšu ministrijai  anonimizētus datus par iespējami problemātiskas spēles tendencēm. Šie dati tiek iegūti no vienotas analītiskās monitoringa sistēmas, ko ieviesuši visi LIAB biedri.

Analītiskās monitoringa sistēmas ietvaros iegūtā informācija var palīdzēt konstatēt aktuālākās problēmas saistībā ar azartspēļu spēlēšanu un savlaicīgi lemt par atbilstošākajiem risinājumiem šādu problēmu novēršanai. Anonimizētie dati ne tikai palīdz uzlabot LIAB biedru ieviesto klientu aizsardzības mehānismu efektivitāti, bet var arī būt nozīmīgi nozares uzraudzības institūcijai – IAUI – un politikas veidotājam – Finanšu ministrijai.

LIAB biedri ikgadēji atjauno nozares Atbildības kodeksu, ieviešot arvien jaunus atbildīgas spēles un prevencijas rīkus. LIAB mērķis samazinātu azartspēļu atkarības risku un nodrošināt savlaicīgu prevenciju. 

Kopš 2021. gada jūnija Alfor interneta azartspēļu platformā FenikssCasino.lv darbojās analītiskā monitoringa sistēma, kas nodrošina katram spēlētājam individuālu pārskatu par iemaksāto depozītu apjomu, izmaksām, spēles biežumu un ilgumu. Tā identificē problemātiskas spēles pazīmes un reālajā laikā izsūta spēlētājam personificētus brīdinājumus un paziņojumus, kas ļauj pārtraukt riskanto spēli, kā arī piedāvā informatīvo atbalstu par azartspēļu atkarību.