Apmācībās par azartspēļu atkarību un informatīvā atbalsta sniegšanu piedalās 323 spēļu zāļu darbinieku

Publicēts: 15.03.2022

No 21. līdz 25. februārim Fenikss spēļu zāļu darbinieki piedalījās apmācībās par palīdzības sniegšanu klientiem ar azartspēļu atkarības risku.

Apmācību programmas mērķis ir:

  • attīstīt spēļu zāļu darbinieku zināšanas un prasmes atpazīt azartspēļu atkarību;
  • piedāvāt savlaicīgu un atbilstošu palīdzību klientiem, kuru uzvedībā pamanāmas azartspēļu atkarības iezīmes.

Apmācību programmu darbiniekiem veido koncentrētas video lekcijas, kuras ir izstrādājusi biedrība “Esi brīvs!” sadarbībā ar pieredzējušu ekspertu grupu, ko veido narkologi, psihiatri un atkarību speciālisti. Papildus tam darbinieki saņēma vadlīnijas un infografikas par atbilstošu rīcību zālē, saskaroties ar problemātiskajiem spēlētājiem.

Apmācību programmas pirmajā posmā piedalījās Fenikss spēļu zāļu vadītāji un padziļināti apguva azartspēļu atkarības veidošanos, tās izpausmes un ārstēšanu, kā arī attīstīja praktiskās iemaņas komunikācijā ar problēmspēlētājiem.

Apmācību programmas ekspertu grupas vadītāja Dace Caica par apmācību programmu: 

“Esmu gandarīta, ka ir izdevies īstenot Latvijā unikālu projektu – radīt ne tikai teorētiskas, bet arī praktiski pielietojamas vadlīnijas Alfor un Admirāļu kluba spēļu zāļu darbiniekiem un vadītājiem par palīdzību azartspēļu atkarīgiem klientiem. Spēļu zāļu vadītāji ir izgājuši apmācības ar praktisku treniņu speciālistu uzraudzībā, apgūstot informatīvās palīdzības piedāvāšanas soļus atbilstoši klienta situācijas novērtējumam. Novērojot klienta spēlēšanas paradumus, zāles darbinieks tagad spēs atpazīt konkrētus riskantas uzvedības pazīmes un būs sagatavoti piedāvāt informāciju par azartspēļu atkarību."