Aston Hotel Riga ielūdz uz dzīvā Jazz&Blues vakariem

Publicēts: 11.01.2024

17. janvārī viesnīca Aston Hotel Riga ielūdz uz septīto dzīvā Jazz&Blues vakaru – koncertu “Ziemas skaņas pilsētā” Lounge Fenikss bārā viesnīcas 2. stāvā.

Koncertā skanēs skaņdarbi džeza ritmos nordic fusion stilā, ko izpildīs jaunā un kolorītā māksliniece Elizabeta Lāce uz džezam neierasta un eksotiska instrumenta – arfas. Kopā ar E. Lāci muzicēs Klāvs Ābols (piano) un Reinis Ozoliņš (kontrabass).

E. Lāce jau Emīla Dārziņa mūzikas skolā raksturota kā arfiste ar virtuozām dotībām. Šobrīd viņa ir viena no savas paaudzes oriģinālākajām māksliniecēm Latvijā. Savā repertuārā E. Lāce iekļāvusi skaņdarbus no senās mūzikas un baroka līdz pat 21. gadsimta trešajā desmitgadē komponētu darbu interpretācijām, no autentiskām džeza/folka/avangarda improvizācijām līdz arhitektoniski strukturētiem oriģināldarbu cikliem un starpdisciplinārām performancēm. E. Lāce kā soliste jau vairākkārt kopā ar orķestri, tostarp “Sinfonietta Concertante” (maestro Andris Vecumnieks) un Vidzemes kamerorķestri (maestro Andris Veismanis), ieskaņojusi koncertus. Tāpat pie klausītājiem nonākuši vairāki E. Lāces ieskaņoti solo un kamermūzikas albumi. E. Lāce tikusi nominēta “Austras balvai”, “Zelta Mikrofonam” un citām godalgām.

Pavadījumu koncertā “Ziemas skaņas pilsētā” uz klavierēm izpildīs jaunais talants Klāvs Ābols - ilggadējs džeza mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” meistarklašu dalībnieks, kurš pats arī komponē, un Reinis Ozoliņš, kurš bez kontrabasa apguvis arī vijoles un basģitāras spēli, un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā īpašu uzmanību veltījis tieši džezam kontrabasa izpildījumā.

Dzīvā Jazz&Blues vakaru tradīcija Aston Hotel Riga Lounge Fenikss bārā tika aizsākta pērnā gada oktobrī sadarbībā ar Māri Briežkalnu un “Rīgas Ritmi”. Koncerti notiek katru otro trešdienu un mūziku papildina kāds, īpaši tam vakaram izraudzīts dzēriens. Šoreiz, “Ziemas skaņām pilsētā”, tas būs “Winter Aperol”.

Koncerta sākums plkst. 19.00.Uz tikšanos 17. janvārī viesnīcas ASTON Hotel Riga Lounge Fenikss bārā, Brīvības ielā 48/50, Rīgā!