Eiropas Drošu azartspēļu nedēļas ietvaros paplašina konsultatīvā tālruņa darbību

Publicēts: 04.11.2021

Krīžu un konsultāciju centrs Skalbes sadarbībā ar Latvijas Spēļu biznesa asociāciju (LSBA) paplašina azartspēļu atkarības konsultatīvā tālruņa pieejamību, lai veicinātu spēlētāju izpratni par azartspēļu atkarības riskiem un palīdzētu uzsākt cīņu ar atkarību.

Konsultatīvais tālrunis azartspēļu atkarīgajiem un viņu līdzcilvēkiem darbojas kopš 2018. gada ar LSBA biedra - SIA Alfor atbalstu. Tagad, iesaistoties LSBA, būs iespēja palīdzēt daudz lielākam cilvēku skaitam. Pašlaik šis ir vienīgais specializētais atbalsts pa tālruni tiem, kas saskaras ar azartspēļu ietekmi. Uz zvaniem atbild īpaši sagatavoti centra speciālisti, kuri palīdz zvanītājam atpazīt atkarības pazīmes, uzzināt, kādi ir pirmie soļi, lai uzsāktu cīņu ar atkarību, noskaidrot efektīvākās ārstniecības veidus, kā arī informē par Pašatteikušos personu reģistru. Sadarbības projekta ietvaros plānots izstrādāt arī izglītojošus materiālus un vērst uzmanību tālrunim sociālajos tīklos.

“Lielāks atbalsts no nozares ļauj mums piesaistīt papildu speciālistus un sniegt pakalpojumu plašākam cilvēku lokam. Tālruņa darbība ir svarīgs atbalsta mehānisms, ko pierāda zvanu esamība un plašais problēmu loks par ko runā zvanītāji. Zvanītāji vēlas saņemt ne tikai emocionālo atbalstu, bet arī saprast konkrētus soļus. Šobrīd plānojam divas reizes mēnesī nodrošināt pie tālruņa kādu no speciālistiem, piemēram, psihologu, psihiatru, atkarību speciālistu,” norāda atbalsta tālruņa azartspēļu atkarīgajiem un viņu tuviniekiem koordinatore Santa Laimiņa.

Konsultatīvais tālrunis 29323202 darbojas jau vairāk nekā trīs gadus, palīdzot cilvēkiem, kuri saskārušies ar azartspēļu atkarību, kā arī viņu tuviniekiem un citiem līdzcilvēkiem. Līdz šim tālrunis bija pieejams no pirmdienas līdz sestdienai, bet turpmāk tas darbosies katru dienu.

"Esam gandarīti, ka Alfor grupas izveidotais krīzes atbalsta telefons turpina attīstīties un pilnveidoties. Jaunajā darbības etapā esam paredzējuši ne tikai tiešu atbalstu spēlētājiem, bet arī sabiedrības informēšanu par azartspēļu atkarību. Tas ļaus sasniegt lielāku cilvēku skaitu, kam būtu nepieciešams atbalsts," uzsver Līva Biseniece, Alfor grupas Korporatīvās komunikācijas un sociālās atbildības vadītāja.
“Saskaņā ar LSBA darbības kodeksu LSBA biedri ievēro atbildīgas spēles principus, tai skaitā nodrošinot informāciju un piemērotu atbalstu klientiem ar atkarības pazīmēm un viņu līdzcilvēkiem. Konsultatīvais tālrunis ir būtisks atbalsta elements, kuru kopīgiem spēkiem pilnveidosim,” norāda LSBA prezidents Arnis Vērzemnieks.