Iespēja džeza gardēžiem – arfas, klavieru un kontrabasa saspēle Aston Hotel Riga Lounge Fenikss bārā

Publicēts: 30.01.2024

31. janvārī Aston Hotel Riga Lounge Fenikss bārā izskanēs astotais cikla Jazz&Blues koncerts “Pavasari gaidot”. Koncertā tiksimies ar Viktoru Ritovu (klaviers), Elizabetu Lāci (arfa) un Andri Grunti (kontrabass).

Viktors Ritovs  ir viens no vadošajiem džeza pianistiem Latvijā. R. Ritovs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) klavieru ieguvis maģistra grādu, kā arī papildinājis zināšanas džeza mūzikā studijās Holandes konservatorijā. Patlaban V. Ritovs ir klavierspēles un improvizācijas docents Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā, un džeza nodaļas lektors JVLMA, kā arī spēlē Māra Briežkalna džeza kvintetā, “Latvijas Radio Bigband” un “Lauris Amantovs jazz quartet”.

Elizabeta Lāce jau Emīla Dārziņa mūzikas skolā raksturota kā arfiste ar virtuozām dotībām. Šobrīd viņa ir viena no savas paaudzes oriģinālākajām māksliniecēm Latvijā. Savā repertuārā E. Lāce iekļāvusi skaņdarbus no senās mūzikas un baroka līdz pat 21. gadsimta trešajā desmitgadē komponētu darbu interpretācijām, no autentiskām džeza/folka/avangarda improvizācijām līdz arhitektoniski strukturētiem oriģināldarbu cikliem un starpdisciplinārām performancēm. E. Lāce kā soliste jau vairākkārt kopā ar orķestri, tostarp “Sinfonietta Concertante” (maestro Andris Vecumnieks) un Vidzemes kamerorķestri (maestro Andris Veismanis) ieskaņojusi koncertus. Tāpat pie klausītājiem nonākuši vairāki E. Lāces ieskaņoti solo un kamermūzikas albumi. E. Lāce tikusi nominēta “Austras balvai”, “Zelta Mikrofonam” un citām godalgām.

Andris Grunte ir viens no pieprasītākajiem Latvijas mūziķiem un viennozīmīgi var apgalvot - Latvijā labākais džeza basists, kas piedalījies neskaitāmos ierakstos ar citiem Latvijas un arī Eiropas vadošajiem mūziķiem. A. Grunte spēlē Māra Briežkalna kvintetā, “Lauris Amantovs jazz quartet” un citos projektos.

Dzīvā Jazz&Blues vakaru tradīcija Aston Hotel Riga Lounge Fenikss bārā tika aizsākta pērnā gada oktobrī. Koncerti notiek katru otro trešdienu un mūziku papildina kāds, īpaši tam vakaram izraudzīts dzēriens. Šoreiz, “Pavasari gaidot”, tas būs “ASTON Punšs”.

Uz tikšanos 31. janvārī plkst. 19.00 Lounge Fenikss bārā, viesnīcas ASTON Hotel Riga  2. stāvā, Brīvības ielā 48/50!