Kampaņā mācīs atpazīt atkarību no azartspēlēm

Publicēts: 13.06.2022

Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) rīkos informatīvo kampaņu "Maldi ar Valdi", lai palīdzētu sabiedrībai veidot izpratni par atbildīgu spēli, atkarības pazīmēm un kliedētu maldus par nozari.

Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) rīkos informatīvo kampaņu "Maldi par Valdi", lai palīdzētu sabiedrībai veidot izpratni par atbildīgu spēli, atkarības pazīmēm un kliedētu maldus par nozari, aģentūru LETA informēja LSBA prezidents Arnis Vērzemnieks.

Kampaņas nosaukumā minētais Valdis ir tēls, kurš saskaņā ar Veselības ministrijas (VM) datiem atspoguļo tipisko Latvijas azartspēļu spēlētāja profilu. Valdis kliedē stereotipus par šo izklaides veidu un ikvienam sniedz iespēju uzzināt, kā atpazīt atkarību rašanās pazīmes, kā rīkoties, ja ir pārkāpta robeža, kāda ir ieteicamā tuvinieku rīcība.

Pēc VM pētījuma datiem, azartspēles un loterijas Latvija spēlē galvenokārt 25 līdz 34 gadus veci cilvēki. Spēlētāji visbiežāk ir vīrieši ar vidēji augstiem vai augstiem ienākumiem, kuru sarunu valoda ir latviešu. Savukārt starp tiem, kas jebkad ir spēlējuši azartspēles par naudu, visvairāk jeb 52% ir ar vidējo izglītību un 49% ar augstāko izglītību.

Informatīvā kampaņa tiks prezentēta nākamnedēļ, 14.jūnijā, plkst.11, pasākumu centrā "Fantadroms", Gustava Zemgala gatvē 74a, kur norisināsies Latvijas Spēļu biznesa asociācijas (LSBA) trešā publiskā diskusija sarunu ciklā.

Paredzēts, ka eksperti analizēs Latvijā izplatītos pieņēmumus, skaidrojot problemātisku paradumu attīstības cēloņus, kā arī informējot par efektīvu prevenciju un atbalsta iespējām.

Tāpat pasākuma laikā LSBA prezentēs sabiedriskās domas pētījumu par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret azartspēļu nozari.

Diskusijā piedalīsies Vērzemnieks, sociālantropologs Artūrs Pokšāns, psihoneiroloģiskās slimnīcas "Ģintermuiža" vadītājs un valdes loceklis Artūrs Bērziņš un Ķekavas novada sociālā dienesta vadītāja Agnese Mence.

Pasākuma norisi varēs vērot sociālo mediju platformās "Facebook" un "Youtube".

LSBA ir sabiedriska organizācija, kuras sastāvā ir lielākie spēļu biznesa uzņēmumi Latvijā - "Admirāļu klubs", "Alfor", "Klondaika", "JOKER LTD", "Olympic Casino Latvia" -, kas iestājas par atbildīgu izklaidi un kvalitatīvu spēļu biznesa veidošanu Latvijā. Saskaņā ar asociācijas darbības kodeksu tiek veicināta droša un atbildīga spēle. Viens no LSBA mērķiem ir veicināt sabalansētas azartspēļu nozares politikas un stabilas regulatīvās vides izveidi azartspēļu nozarē.