NOVOMATIC – otrais vērtīgākais Austrijas zīmols arī 2024. gadā

Publicēts: 05.07.2024

Saskaņā ar Eiropas Zīmolu institūta veikto pētījumu NOVOMATIC arī 2024. gadā ir Austrijas otrais vērtīgākais zīmols. Tāpat NOVOMATIC ieņem godpilno trešo vietu Austrijas ilgtspējīgāko zīmolu reitingā.

NOVOMATIC AG, kurā kopš 2017. gada ietilpst SIA “Alfor”, ir viens no pasaulē lielākajiem azartspēļu iekārtu ražotājiem, spēļu izstrādātājiem un azartspēļu operatoriem. 80% no 4 735 Latvijā ekspluatētajām spēļu iekārtām ir izstrādātas NOVOMATIC AG.

Šogad NOVOMATIC zīmola vērtība pieaugusi līdz 3,745 miljardiem eiro un ar 8.7% zīmola vērtības pieaugumu gada laikā ir visstraujāk augošais zīmols Austrijā. Arī šogad NOVOMATIC piekāpies zīmolam Red Bull.

Nozīmīga loma NOVOMATIC zīmola novērtējumā bija ne vien augstiem inovāciju rādītājiem, bet arī uzņēmuma darbības globālajai izaugsmei un pārdošanas apjomu pieaugumam, kā arī visaptverošai uzņēmuma īstenotajai ilgtspējas programmai, kas veicina ilgtspējīgas ekonomikas attīstību Austrijā kopumā.

Pētījums Austrijas vērtīgāko zīmolu noteikšanai tiek veikts jau 21 gadu un ir balstīts valsts 500 pārdotāko zīmolu topā. Pētījuma ietvaros saskaņā ar ISO 10668 un ISO 2067 standartiem izvērtēti vairāk nekā 180 Austrijas uzņēmumu zīmoli 16 nozarēs.  

Kā operators uzņēmums strādā aptuveni 50 pasaules valstīs, bet tā ražotais spēļu aprīkojums un tehnoloģijas, ieskaitot loteriju sistēmu risinājumus, tiek eksportēti uz 120 pasaules valstīm. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 25 300 darbinieku.