Priecājamies atbalstīt jau septīto Purvīša balvu

Publicēts: 17.06.2021

Esam gandarīti par iespēju atbalstīt jau septīto Purvīša balvu, kuras viens no mērķiem ir apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā. Iegūstot starptautiskās žūrijas visaugstāko novērtējumu, septīto Purvīša balvu saņēma māksliniece Amanda Ziemele par personālizstādi “Kvantu matu implanti” Kim? laikmetīgās mākslas centrā.

Šogad apbalvojumu par mūža ieguldījumu saņēma māksliniece Maija Tabaka (1939). Portālā Delfi publikas balsojum balvu saņēma mākslinieču duets Skuja Braden, kuru darbs Samsāra bija ieguvis lielāko skatītāju atzinību.

Purvīša balvas 2021 ieguvēju žūrijas vārdā paziņoja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) direktore Māra Lāce, muzeja patrons, SIA Alfor valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns un žūrijas pārstāvis Ķelnes mākslas meses radošais direktors Daniels Hags.

Jānis Zuzāns uzsver: “Tas ir liels gods jau septīto reizi atbalstīt Latvijas vizuālās mākslas talantus. SIA Alfor viena no pamatvērtībā ir profesionālisms un radošums, un mēs vēlamies sekmēt šo vērtību popularizēšanu pēc iespējas plašākā lokā. Mēs priecājamies par iespēju atbalstīt gan jaunos talantus, gan vecmeistarus.”   

Septītās Purvīša balvas ieguvēju noteica starptautiska žūrija septiņu cilvēku sastāvā. Lēmumu par Purvīša balvas 2021 laureātu žūrija pieņēma slēgtā sēdē, izvērtējot visu astoņu finālistu – tie bija Skuja Braden, Valdis Celms, Krista un Reinis Dzudzilo, Kaspars Groševs, Ieva Kraule-Kūna un Elīna Vītola, Rasa un Raitis Šmiti, Aija Zariņa, Amanda Ziemele.

Purvīša balvas konkursu vizuālajā mākslā organizē Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar muzeja patronu SIA Alfor.

 

Foto: Kristīne Madjare