Purvīša balvas 2023 izstāde 

Publicēts: 06.04.2023

No 1. aprīļa līdz 11. jūnijam Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā ir skatāma Purvīša balvas izstāde, kuru jau astoto reizi atbalsta Alfor. Aicinām visus uz gada gaidītāko notikumu vizuālajā mākslā!     

Ekspozīciju veido sešas atsevišķas sadaļas, ko radījuši un kopīgās izstādes norises vietai pielāgojuši Purvīša balvai 2023 par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2021. un 2022. gadā neatkarīgo ekspertu izvirzītie seši mākslinieki un autoru kolektīvi – Evelīna Deičmane, Ance Eikena, Kristaps Epners, Daiga Grantiņa, Darja Meļņikova, Evita Vasiļjeva un Kaspars Groševs. Izstādes kuratore ir Daiga Rudzāte, arhitekts – Martins Vizbulis.

“2022. gadā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs kopā ar saviem skatītājiem svinēja Purvīti. Viņa vārdu nes arī šī balva laikmetīgajā mākslā. Atzīmējot lielā meistara 150. gadskārtu, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs organizēja vērienīgu izstādi. Esmu pārliecināta, ka daudziem muzejā sarīkotā Vilhelma Purvīša darbu retrospekcija atklāja viņu kā mākslinieku-meklētāju, kurš iepazinis, izmēģinājis, apguvis un mainījis savu rokrakstu līdz ar jaunu prasmju apgūšanu. Izstāde bija kā sen gaidīts apliecinājums tam, ka mākslā ir tik daudzi ceļi ejami. Tādēļ novēlu Purvīša balvas 2023 kandidātiem izdošanos un pārliecību par to, ka ejamais ceļš ir katram pareizais,” izstādi ievadot, saka Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore.

“Purvīša balvas izstāde mākslas muzejā ir iespēja uzrunāt to sabiedrības daļu, kas ikdienā neapmeklē laikmetīgās mākslas notikumus. Es ceru, ka izstāde kā vienmēr raisīs diskusiju par mūsdienu sabiedrībai aktuālajām tēmā un to atspoguļojumu mākslinieku darbos. Aicinu visus, kas apmeklēs izstādi, maijā iesaistīties nacionālā ziņu portāla Delfi rīkotajā skatītāju balsojumā par sev tuvāko mākslinieku,” saka Jānis Zuzāns, Alfor valdes priekšsēdētājs.

Purvīša balva tika iedibināta 2008. gada sākumā ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā, veicināt Latvijas mākslas procesa intensitāti, jaunu projektu un oriģinālu ideju attīstību, popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.

Balva tiek piešķirta reizi divos gados. Balvas apjoms ir 28 500 EUR (ieskaitot nodokļus), un to atbalsta SIA Alfor.