Bauskā atver jauniešu centru

Publicēts: 17.01.2023

Gadu mijā Bauskā darbu uzsāka jauniešu centrs (Plūdoņa ielā 8). Alfor piederošo ēku uz pieciem  gadiem bezatlīdzības lietošanā saņēma biedrībai “OPEN Radošais Centrs”. 

Sadarbības mērķis bija izveidot jauniešu centru. Uzņēmums par saviem līdzekļiem veica centra labiekārtošanas darbus, paravēšot bijušās spēļu zāles telpas atbilstoši jauniešu vajadzībām.  

Bauskas jaunieši vecumā no 13 gadiem centrā var pavadīt savu brīvo laiku - spēlēt spēles, lasīt grāmatas, piedalīties fiziskās aktivitātēs. Centrs kalpos arī kā droša vieta tiem jauniešiem, kuriem nepieciešams patverties, pagatavot ēst, izmazgāt drēbes vai pildīt mājasdarbus.

Edijs Klaišis, biedrības “OPEN Radošais Centrs” vadītājs uzsver: “Mēs gandrīz divus gadus meklējām telpas Bauskā. Diemžēl neveiksmīgi. Ņemot vērā tuvojošos krīzi, palīdzība un atbalsts ir nepieciešams daudziem jauniešiem. ”

Jānis Zuzāns, uzņēmuma Alfor valdes priekšsēdētājs: “Prieks, ka uzņēmuma ēkai Bauskā atradies jauns un vietējai kopienai svarīgs pielietojums. Mēs esam radījuši apstākļus, lai centrā būtu ērta un jauniešu saimniekošanai piemērota vide. Novēlu, lai centrs iemanto popularitāti un jauniešu uzticēšanos.”

Kā ziņots iepriekš, uzņēmumam piederošā spēļu zāle Fenikss Bauskā pārcēlās uz jaunām telpām. Uzklausot Bauskas pašvaldības prioritātes, atbrīvotās telpas atrada jaunu pielietojumu, kas ir aktuāls vietējais kopienai un īpaši jauniešiem. Uzņēmums ēkas labiekārtošanā ieguldījis aptuveni 16 000 EUR.