Atjauno nozares atbildības kodeksu

Publicēts: 09.12.2021

SIA Alfor kopā ar citiem Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrības biedriem parakstīja atjaunoto atbildības kodeksu. Tas paredz ieviest analītisku monitoringa sistēmu, lai pasargātu klientus no problemātisku spēles.

Priecājamies, ka analītisko sistēmu izmantošana spēlētāju aizsardzībai kļūst par industrijas standartu Latvijā. SIA Alfor interaktīvajā platformā Fēnikss Kazino šāda sistēma darbojās jau kopš 2021. gada jūnija.

Balstoties uz zinātniskiem pētījumiem un līdzšinējo pieredzi, operatori ir vienojušies savu klientu uzvedības monitoringā izmantot visiem operatoriem vienotus kritērijus, kas var liecināt par problemātiskas spēles pazīmēm.

Visi LIAB biedri ir apņēmušies ne vēlāk kā līdz 2022.gada 30.jūnijam sākt izvērtēt noteiktus uzvedības kritērijus - spēlē pavadītais laiks jeb spēles ilgums, klienta veikto iemaksu summas, klienta veikto iemaksu biežums, nesekmīgas klienta iemaksas, klienta zaudējumu apmērs, kā arī klienta komunikācijas ar operatoru maniere.
Operatora fiksētas minēto kritēriju izmaiņas attiecībā pret klienta parasto spēli un nobīde attiecībā pret vidējiem rādītājiem operatora platformā uzskatāmas par riskantas spēles pazīmi. Ar riskantas spēles pazīmēm identificētie klienti tikšot novirzīti reģistrācijai Pašatteikušos personu reģistrā.

Atbildības kodeksu parakstījuši "Paf Latvija" mārketinga vadītājs Rihards Streiķis, "Betsafe Latvija" valdes priekšsēdētājs Armands Ukass, "Optibet" valdes loceklis un "Enlabs" grupas finanšu direktors Georgijs Ustinovs, "11.lv" valdes priekšsēdētājs Jānis Trēgers, "Alfor" valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns un "Olybet Latvia" valdes loceklis Gints Pakārklis.