Atbalsts

Kultūrai

atbalsts-kulturai-1.jpgSIA „Alfor” jau ilgstoši aktīvi iesaistās sadarbībā ar kultūras nozares pārstāvjiem un atbalsta vairākus ilgtermiņa projektus:

  • 2008. gada janvārī sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju dibināta Purvīša balva vizuālajā mākslā – tā ir lielākā šāda rakstura prēmija, kas patlaban Latvijā tiek piešķirta. Purvīša balvu paredzēts pasniegt reizi divos gados vienam māksliniekam, kurš sevi visspilgtāk un radošāk būs pierādījis mākslas telpā. Pirmā Purvīša balva tika pasniegta jau 2009. gada 11. februārī. Par šīs balvas konkursa organizēšanu un pasniegšanu SIA „Alfor” ar Nacionālo mākslas muzeju noslēgusi sadarbības līgumu uz 10 gadiem;
  • kopš 2006. gada SIA „Alfor” atbalsta arī inovatīvu teātra jauniestudējumu ideju konkursu, kurš sākotnēji rīkots sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību, bet tagad tiek organizēts roku rokā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu. Konkursā piedalās režisori, iesniedzot žūrijas vērtējumam jaunuzvedumu projektus – veiksmīgākie no tiem tiek atbalstīti, piešķirot naudas prēmiju idejas īstenošanai;
  • 2007. gadā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un jauno mākslas zinātnieku apvienību „Veritas” tika īstenots vērienīgs, Latvijā nebijis projekts – „Candy Bomber / Našķu Bumba. Jaunie Latvijas glezniecībā”. Ņemot vērā, ka Latvijā pagaidām nav laikmetīgās mākslas muzeja, kurā regulāri iepazīt jaunākos mākslinieku darbus un idejas, projekta mērķis bija apzināt jaunākās paaudzes māksliniekus visā Latvijā un izveidot vienotu izstādi, piedāvājot plašākai publikai iepazīties ar viņu pasaules skatījumu;
  • jau otro sezonu SIA „Alfor” ir Latvijas Nacionālā teātra ģenerālsponsors, nodrošinot iespēju teātrī iestudēt jaunas izrādes un piedāvāt jaunus kultūras dzīves notikumus teātra mīļotājiem.

Izglītībai

Piedaloties Latvijas Spēļu biznesa asociācijas darbībā, SIA „Alfor” jau vairāk nekā trīs gadus dod iespēju biedrībai „Esi brīvs!”, kuras mērķis ir izglītot jauniešus par dažāda veida atkarībām, rīkot izglītojošas nodarbības Latvijas skolās. To laikā psiholoģes Ilona Gaile un Dace Freiberga runā ar pamatskolas vecuma jauniešiem par atkarībām, to mānīgo ietekmi uz cilvēku, iespējām atmest kaitīgus ieradumus un izprast dzīves īsto prieku un gandarījumu, neesot atkarīgam un sasaistītam.

Vienlaikus ar lekcijām skolās „Esi brīvs!” sadarbībā ar Spēļu biznesa asociāciju organizējuši arī plakātu zīmēšanas konkursu skolēniem, kura apbalvošana notika 2007. gada martā kinoteātrī „Forum Cinemas” un tajā piedalījās mākslinieks Jānis Anmanis.

atbalsts-izglitibai-2.jpgPlakātu konkursam tika iesūtīts vairāk nekā 250 darbu, un veiksmīgākās plakātu skices tika pārveidotas par vides reklāmām ar aicinājumu meklēt dzīvesprieku un krāsainību sev apkārt, nevis aizrauties ar atkarībām.

2007. gadā „Esi brīvs!” kopā ar reperiem Gustovo, R-viss un Pikaso, uzrunājot jauniešus, radīja dziesmu „Esi brīvs”, tās videoklipu un īsfilmu par dziesmas tapšanu. DVD ar dziesmu un tās video tika dāvināti aptuveni 1000 Latvijas skolām, dodot
iespēju veselības mācības skolotājiem un klašu audzinātājiem runāt ar jauniešiem un skaidrot atkarību negatīvo ietekmi viņiem saprotamā valodā.

„Esi brīvs!” rīkoto aktivitāšu ietvaros uzrunāti vairāk nekā 5000 skolēnu, pedagogu un vecāku visā Latvijā. Izglītojošās nodarbības tiek turpinātas, viesojoties skolās un jauniešu pasākumos.

Savukārt Latvijas Bērnu fondam SIA „Alfor” jau vairākus gadus palīdz organizēt bērnu invalīdu vasaras nometnes.