Pirmās spēļu iekārtas, piecu rullīšu kāršu automāti parādījās ASV 19. gadsimta 90. gados – tā kā automātus galvenokārt izvietoja vai nu krogos (salonos) vai cigāru veikalos, uzvaras gadījumā apkalpotājs spēlētājam izmaksāja dzērienu vai cigārus. Taču drīzumā spēļu organizatori apjauta, ka nepieciešams izveidot tādu automātu, kas spēj izsniegt laimestu spēlētājam uzreiz – pirmais šāda tipa automātu radīja Čārlzs Fejs, nosaucot to par „Brīvības zvanu”.

Zināmu laiku šie automāti bija pieejami tikai vienā spēļu zālē Sanfrancisko un tos nebija iespējams ne nopirkt, ne iznomāt – tādējādi Č.Fejs saglabāja pilnīgu kontroli pār savu izgudrojumu. Tomēr 1905. gadā vienu automātu no spēļu zāles nolaupīja, un drīzumā sāka parādīties „Brīvības zvana” kopijas, ko ražoja „Mills Novelty Co” Čikāgā. Šim uzņēmumam sekoja vēl divi – „Caille” un „Watling”, tādējādi šajā nozarē radot asu konkurenci.

20. gadsimta gaitā spēļu automāti ir būtiski mainījušies, jo īpaši datortehnoloģiju ietekmē, tomēr to darbībā joprojām saglabājies vienkāršais princips – saņemt laimestu uzreiz pēc uzvaras spēlē.